Porady

Jak zostać deweloperem?

Chcesz zostać deweloperem? Planujesz się przekwalifikować albo pozwolić „pracować” swojemu kapitałowi? Szukasz nowej drogi zawodowej, sposobu na zdobywanie nowej wiedzy i poszerzanie swoich kompetencji?

Bycie deweloperem wymaga nieustannej edukacji, śledzenia trendów, a także świadomości branży, w którą się „wchodzi”. Wszystko to zapewnić mogą kursy i szkolenia, które pokażą Ci ten świat „od środka”, ucząc przy tym odpowiedniej reakcji i mechanizmów, które rządzą tą wyjątkową branżą.

Czy istnieją studia dla deweloperów?

Kiedyś uczelnie nie miały w programie kierunków dla osób chcących zostać deweloperami. Dziś to się zmieniło. W Krakowie, Warszawie czy Gdańsku można znaleźć studia (I i II stopnia oraz podyplomowe) z zarządzania nieruchomościami albo inwestycji deweloperskich. Taka decyzja wiąże się jednak z poświęceniem wielu lat na naukę, a nie każdy może sobie na to pozwolić. Na szczęście możliwości zdobywania wiedzy z branży jest znacznie więcej.

Coś do poczytania – książki i blogi dla deweloperów

Na początek propozycja dla tradycjonalistów, czyli książki dla deweloperów (dla nowoczesnych tradycjonalistów mogą być e-booki, a dla tych, co lubią zdobywać wiedzę mimochodem – audiobooki). To ogromna kopalnia wiedzy, która wymaga zainwestowania jedynie kilkudziesięciu złotych. Czy szukać tylko książek ze słowem „deweloper” w tytule? Nie – bardzo przydatne okazują się biografie ludzi sukcesu, pozycje o negocjacjach, psychologii sprzedaży, a nawet pisaniu skutecznych tekstów sprzedażowych.

Wiele cennych informacji można znaleźć również na blogach dla deweloperów. Wieloletni praktycy dzielą się doświadczeniami i udzielają pomocnych rad. Regularne zaglądanie na takie blogi to dobry sposób na sprawdzenie, czy chciałbyś sięgnąć po inne oferowane przez nich opcje, np. warsztaty, webinary czy kursy dla deweloperów.

Webinary i warsztaty dla deweloperów – wiedza w rozsądnej dawce

Warsztaty i webinary dla deweloperów często są poświęcone konkretnym zagadnieniom, dlatego pozwalają na szybkie uzupełnienie wiedzy z danej dziedziny. Chcesz dobrze zrozumieć ustawę deweloperską albo sposób funkcjonowania spółek? Zastanawiasz się, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży? Jak zarabiać na flipach? Jak zacząć mimo braku doświadczenia? To kilka przykładów szkoleń, z których możesz skorzystać.

Jak sama nazwa wskazuje, webinary odbywają się online. Z kolei warsztaty dla deweloperów mają różną formę – spotkania weekendowego w hotelu albo odwiedzenia inwestycji deweloperskiej na żywo. To świetny sposób na ciągłe doszkalanie się – nawet jeśli pierwsze kroki w branży masz już za sobą! Może próbowałeś flipów, ale chciałbyś przeprowadzić inwestycję od zera? A może zbudowałeś i sprzedałeś dom jednorodzinny, a myślisz o całym osiedlu? Skorzystanie z warsztatu lub webinaru poświęconego konkretnemu zagadnieniu pomoże Ci bezpiecznie wpłynąć na nowe wody.

Kursy dla deweloperów – wiedza podzielona na moduły

Kursy dla deweloperów to zazwyczaj najbardziej obszerne szkolenia (niektórzy deweloperzy zajmujący się edukacją udzielają dostępu do kursów w ramach warsztatów). W kursach z deweloperki znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć działalność i przeprowadzić inwestycję – od szukania działki pod budowę, przez sposoby na uzyskiwanie finansowania, po radzenie sobie z reklamacjami.

Kursy deweloperskie można kupić w pakiecie z mnóstwem bonusów takich jak e-booki, wzory umów, kalkulatory rentowności, check listy, mentoring, dostęp do webinarów, grup wsparcia w social mediach czy możliwość przystąpienia do egzaminu i uzyskania certyfikatu.

Konsultacje dla deweloperów – analiza konkretnych problemów

Ostatni sposób na poszerzenie wiedzy z branży to konsultacje dla deweloperów. Często jedno lub kilka spotkań jest uwzględnionych w programie kursów. Chcesz poznać opinię specjalisty na temat konkretnej działki albo mieszkania z rynku wtórnego? Albo utknąłeś na jakimś etapie i nie wiesz, jak ruszyć dalej? Indywidualne konsultacje z pewnością odpowiedzą Ci na trapiące pytanie – jak zostać deweloperem?

Oczywiście nic nie zastąpi praktycznej wiedzy, dlatego warto korzystać z doświadczenia innych. Możesz zdobyć ją tak, jak lubisz – czytać książki, brać udział w warsztatach i webinarach albo rozmawiać przy kawie z profesjonalistą.

Similar Posts