Porady

Odkurzacz wodny – jak wybrać najlepszy?

Odkurzacz wodny - jak wybrać najlepszy?

Odkurzacze wodne skutecznie sprzątają, a przy okazji nawilżają powietrze i nie wypuszczają do niego alergenów. Jakie jeszcze mają zalety? Tego dowiemy się już za chwilę. Sprawdźmy, jak wybrać najlepszy odkurzacz piorący. 

Jeśli planujemy kupić nowy odkurzacz, to mamy naprawdę wiele możliwości. W sklepach znajdziemy bowiem wiele różnorodnych modeli takich urządzeń. Jednym z nich jest odkurzacz wodny. Bez wątpienia warto rozważyć jego zakup. Ma on bowiem szereg zalet, których na próżno szukać w zwykłych odkurzaczach. Przede wszystkim jednak jest on świetny dla alergików, gdyż wyposażony został w specjalny filtr wodny. Dzięki temu wszystkie zanieczyszczenia na czele z kurzem nie przedostają się z powrotem do powietrza, lecz pozostają w zbiorniku z wodą. Czy jednak rzeczywiście takie urządzenie sprawdzi się w naszym domu? Jak wybrać dobry odkurzacz wodny, który posłuży nam przez lata? 

Jak działa odkurzacz wodny?

Jeśli chcemy, by nasze urządzenie zapewniało łatwą obsługę i nie wymagało właściwie żadnych dodatkowych inwestycji, to odkurzacz wodny będzie dla nas strzałem w dziesiątkę. Działanie tych urządzeń jest naprawdę proste. Co więcej, nie musimy kupować do nich dodatkowych akcesoriów, takich jak worki. Oznacza to dodatkową oszczędność. Do ich prawidłowej pracy potrzebna jest nam bowiem jedynie woda i prąd. Warto wejść na https://www.neonet.pl/, by wybrać idealny odkurzacz do swego domu. 

Odkurzacze tego typu mają wbudowany specjalny filtr wodny. Jego zadaniem jest zatrzymanie wszelkich nieczystości. Podczas odkurzania wszystkie drobne śmieci i kurz trafiają bowiem do specjalnego pojemnika wypełnionego wodą. W związku z tym też całe wydmuchiwane powietrze jest czyste, a dodatkowo także nawilżone. Co więcej, do wody można dolać kilka kropel ulubionego olejku zapachowego, który uwalniany będzie podczas odkurzania. To doskonały sposób na to, by w naszym domu pięknie pachniało. Gdy zakończymy sprzątanie, wystarczy, że wylejemy całą wodę ze zbiornika. 

Odkurzacze wodne sprawdzają się doskonale do czyszczenia właściwie wszystkich powierzchni. Można używać ich zarówno na kaflach, panelach drewnianych, parkiecie, jak i na dywanach. Są też świetne do odświeżania tapicerek. Możemy użyć ich do odkurzenia domowych mebli, a także wnętrza samochodu. 

Czym różni się odkurzacz z filtrem wodnym od standardowego?

Odkurzacze wodne wzbudzają sporą ciekawość. Wiele osób zastanawia się jednak, czym tak naprawdę różnią się od standardowych. Czy jednak nie lepiej będzie pozostać przy tradycyjnym urządzeniu z workiem wymiennym? Jeśli chodzi o różnice, to jest ich tutaj naprawdę wiele. Z pewnością oba łączy to, że sprzątają poprzez zasysanie powietrza. I na tym cechy wspólne działania chyba się już kończą.

W odkurzaczu tradycyjnym zasysane zanieczyszczenia umieszczane są w specjalnym worku. Następnie powietrze, wraz z którym tam trafiły, zostaje wypuszczone. Wcześniej przechodzi jeszcze przez kilka filtrów. Przeważnie jednak część mikrocząsteczek kurzu przedostaje się do powietrza. Odkurzacze z filtrem wodnym nie dopuszczają natomiast takiej możliwości. Wszystkie nieczystości trafiają prosto do wody i pozostają w niej w całości aż do opróżnienia zbiornika. To właśnie dlatego ten rodzaj urządzeń poleca się szczególnie osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie. 

Czy odkurzacz wodny to odkurzacz piorący?

Określenia odkurzacz wodny oraz piorący bardzo często stosuje się zamiennie jak synonimów. Czy jednak rzeczywiście to jest to samo? Okazuje się, że nie. Urządzenia te mocno różnią się w swej budowie, a także w oferowanych funkcjach. I mimo że każdy odkurzacz piorący wykorzystuje w swym działaniu wodę, to jednak ma on nieco szerszy zakres możliwości. Dlatego też powinniśmy być szczególnie uważni podczas zakupów, bo naprawdę łatwo tu o pomyłkę. 

W sklepie https://www.neonet.pl/odkurzacze/odkurzacze-z-filtrem-wodnym-piorace.html znajdziemy bardzo duży wybór odkurzaczy piorących. Modele różnią się między sobą parametrami technicznymi i rozmiarem, dlatego też każdy zajdzie urządzenie idealnie dopasowane do potrzeb indywidualnych. Kiedy warto kupić odkurzacz piorący? Przede wszystkim, gdy prócz odkurzania powierzchni płaskich chcemy mieć także możliwość prania dywanów i tapicerek. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza z filtrem wodnym?

Jeśli sądzimy, że odkurzacz wodny będzie dobrym rozwiązaniem do naszego domu, to pozostaje nam już tylko wybrać odpowiedni. Jednak, aby to było możliwe, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Na początku rozważmy przede wszystkim, czy lepiej będzie kupić podstawowy odkurzacz wodny, czy może model urozmaicony funkcją prania. Tutaj pokierujmy się głównie tym, czy mamy w domu dużo dywanów i mebli tapicerowanych. Jeśli tak, to druga opcja zapewni nam z pewnością większą funkcjonalność i satysfakcję. 

Istotną sprawą przy kupnie odkurzacza jest też wielkość naszego mieszkania. Jeśli jego metraż jest spory, wybierzmy urządzenie ze zbiornikiem o większej pojemności. To samo dotyczy zasięg pracy. Przyda się nam wtedy dłuższy kabel, który pozwoli nam na nieprzerwaną pracę. 

Similar Posts