Budowa

Ocieplenie poddasza pianą poliuretanową – Czy warto?

Ocieplenie poddasza pianą poliuretanową - Czy warto?

Szukasz optymalnej technologii izolacji poddasza? Poznaj izolację pianą poliuretanową i dowiedz się, czy warto zastosować ją również w Twoim domu!

Ocieplenie poddasza to jeden z kluczowych elementów budowy domu, który znacząco wpłynie na późniejsze koszty użytkowania. Jedną z coraz bardziej popularnych technologii izolacji poddasza jest izolacja pianą poliuretanową. Dowiedz się więcej na temat tej technologii i poznaj jej najważniejsze zalety.


Wełna mineralna, czy piana poliuretanowa? Źródło: https://izolacjapianka.pl

Izolacja pianą poliuretanową – najważniejsze korzyści

Szybkość wykonania

Pod względem szybkości wykonania, natrysk izolacji pianą poliuretanową nie ma sobie równych. Większość poddaszy domów można zaizolować w ciągu zaledwie kilku godzin. Ten wynik oznacza, że technologia te deklasuje najpopularniejszą konkurencję, taką jak np. wełna mineralna.

Nikt nie lubi przeciągających się prac budowlanych. Izolacja pianą poliuretanową to rozwiązanie, które zapewni Ci super-szybkie efekty.

Efektywność izolacji

Ocieplenie poddasza pianą poliuretanową to po prostu skuteczne ocieplenie. Jakość izolacji termicznej poddasza przekłada się na przyszłe koszty ogrzewania i chłodzenia (klimatyzowania) budynku, dlatego nie warto oszczędzać na tego typu pracach.

W porównaniu z konkurencyjnymi technologiami, piana poliuretanowa wyróżnia się lepszą efektywnością cieplną. Co to oznacza? 1 cm grubości izolacji pianą jest równy większej grubości izolacji np. wełny mineralnej lub styropianu.

Niskie koszty

Koszt inwestycji w izolację pianą poliuretanową jest zbliżony do np. izolacji wełną mineralną. Co więcej, jak już wspomnieliśmy izolacja pianą jest efektywniejsza, dzięki czemu w każdym kolejnym roku Twoje koszty ogrzewania i klimatyzacji będą niższe niż w przypadku zastosowania alternatywnych technologii. Dom to nie inwestycja na rok, czy dwa lata. To inwestycja na dekady, a w tej perspektywie może się okazać, że izolacja pianą sama na siebie zarobiła dzięki zmniejszeniu kosztów ogrzewania i klimatyzacji.


Izolacja poddasza pianą poliuretanową

Podsumowanie

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem optymalnej technologii izolacji poddasza, to musisz wziąć pod uwagę izolację pianą poliuretanową. Oczywiście nie ma idealnych rozwiązań, natomiast coraz większe zainteresowanie natryskiem piany PUR najlepiej świadczy o tym, że rynek pozytywnie weryfikuje tę technologię.

Pamiętaj, że wiele zależy od firmy wykonawczej, dlatego nie zapomnij przed wyborem firmy sprawdzić ich dotychczasowych realizacji (i tym samym doświadczenia) oraz opinii dotychczasowych klientów.

Similar Posts