Meble

Narożniki – wielofunkcyjne meble dla każdego salonu

Narożniki – wielofunkcyjne meble dla każdego salonu

Narożniki – wielofunkcyjne meble dla każdego salonu

 

Ciężko się nie zgodzić z osobami, które kierują swoją uwagę w stronę narożników, za główny powód podając, że szukają uniwersalnego rozwiązania o wielorakim zastosowaniu. Przekłada się to na olbrzymią popularność, jaką cieszą się te meble na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Wszystko wskazuje na to, że trend ten nie zwolni, bynajmniej – stale rośnie! Nie czekaj więc i już teraz dowiedz się, jak zbawienne mogą się okazać narożniki dla Twojego salonu!

 

  1. Na jakie wymiary narożnika zwrócić uwagę?
  2. Funkcja spania w narożnikach do salonu.
  3. Jak dopasować wielkość narożnika do wielkości salonu.
  4. Narożniki do salonu – w jakim stylu?
  5. Materiał obiciowy narożnika.

 

Salon, zaraz obok kuchni, jest miejscem, w którym domownicy najczęściej i najchętniej spotykają się, szukając schronienia i odpoczynku po codziennych trudach w pracy czy szkole. Nic więc dziwnego, że wszyscy staramy się zadbać, żeby był wygodny i przytulny, do czego tak skutecznie przyczyniają się narożniki. Jednak przed przystąpieniem do poszukiwań idealnego mebla dla siebie, zapoznaj się z najważniejszymi ich cechami…

 

Na jakie wymiary narożnika zwrócić uwagę?

 

W związku z tym, że narożniki z reguły nie należą do mebli małych, nie w każdym salonie mogą się zmieścić wszystkie modele. Dlatego też w pierwszej kolejności bezwzględnie musimy dokonać pomiarów, ile jesteśmy w stanie miejsca im przeznaczyć. Określając, czy będzie to narożnik prawy, czy lewy (z której strony będzie się znajdowała jego wystająca cześć), należy zmierzyć maksymalną długość mebla, oraz jego szerokość w obu końcach. Jest to jedyna skuteczna droga, która uchroni nas przed problemami w postaci zbyt ciasnego przejścia lub też całkowitej blokady i niemożności ustawienia narożnika w wymarzonym przez nas miejscu.

 

Funkcja spania w narożnikach do salonu

 

Zapewne jedną z najkorzystniejszych funkcji narożników dla naszego salonu, jak i całego mieszkania czy domu, jest możliwość rozłożenia ich i zmiany w miejsce do spania. Zastanówmy się nad potrzebą korzystania z tej funkcji, gdyż nie wszystkie modele ją posiadają! Jeśli często odwiedzają nas przyjaciele z dalszych stron oraz rodzina, warto wtedy wyposażyć się w tego typu narożniki. Zapewnią nam one dodatkowe miejsce do noclegu nawet w takim z pozoru newralgicznym pomieszczeniu jak salon. Co więcej, wysokiej jakości modele posiadają specjalne pojemniki, które niejednokrotnie rozmiarami wzbudzają prawdziwy podziw. Możemy w nich przechowywać dodatkową pościel, co na pewno ucieszy zwłaszcza osoby, które nie posiadają odpowiednio dużego metrażu, aby pomieścić nadprogramowe szafy.

 

Jak dopasować wielkość narożnika do wielkości salonu

 

Jak zostało już wspomniane, musimy być bardzo uważni, aby wybrany przez nas narożnik był odpowiedni rozmiarowo do naszego salonu. Nie może być ani za duży, ani za mały, gdyż i w tym przypadku będziemy odczuwać, że ginie pośród pozostałego wyposażenia. Pamiętajmy, że mamy czuć się swobodnie, a salon pod żadnym pozorem nie może przytłaczać czy też wprawiać w dyskomfort, zwłaszcza ruchowy. Osoby posiadające duży metraż z powodzeniem mogą wybierać narożniki niemałe, które bardzo dobrze sprawdzą się umiejscowione na środku pomieszczenia. Stworzą swojego rodzaju centralny punkt, wokół którego będzie się skupiać nasze rodzinne życie. Dokładając do tego stolik do kawy oraz pufy, uzyskany efekt będzie niepowtarzalny. Przy mniejszych pokoju warto ustawić narożnik (jak sama nazwa świadczy) w samym rogu.

 

Narożniki do salonu – w jakim stylu?

 

Producenci narożników wyszli na przeciw potrzebom konsumenckim i przygotowali cały szereg produktów, spośród których ze spokojem znajdziemy odpowiedni mebel pod styl naszego salonu. Nie możemy jednak o nim zapominać, gdyż w innym przypadku doprowadzimy do całkowicie odmiennego efektu końcowego, niż z początku zamierzaliśmy. Dlatego też narożniki muszą pasować kolorystycznie, a także pod względem materiału, jakim są obite. Znaczenie mają również nogi – mogą być drewniane, metalowe, albo też na tyle małe, że zupełnie niewidoczne, a samo obicie sięga niemal podłogi. Każdy szczegół jest ważny. Jeśli więc preferujemy klasyczne rozwiązania, dobrym pomysłem będzie wybór materiałów naturalnych bądź na nich wzorowanych o kolorystyce ciemnej, np. brązowej lub butelkowej zieleni.

 

Materiał obiciowy narożnika

 

Zapewne dobrym pomysłem będzie wybór producentów, których narożniki charakteryzują się najwyższą klasą wykonania i dbałości o szczegóły. W szczególności tyczy się to materiałów wykorzystanych do obicia mebla – w końcu to on będzie sprawiał pierwsze wrażenie wśród wszystkich odwiedzających nas osób. Jednakże oprócz walorów wizualnych, muszą również być praktyczne – łatwe w użytkowaniu, w tym w czyszczeniu. Dlatego też wysoką popularnością cieszą się takie materiały jak: poliester, mikrofibra czy też tkanina. Narożniki reprezentujące wszystkie powyższe cechy znaleźć możemy w sklepie: https://www.wonder.pl/c/narozniki, któremu zaufała już niezliczona wręcz liczba klientów.

Similar Posts