Porady

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drabiny aluminiowej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drabiny aluminiowej?

Charakteryzująca się dużą wytrzymałością, odporna na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, a przy tym dość lekka drabina aluminiowa to sprzęt o wielu zastosowaniach. Tego typu wyposażenie przyda się w niemal każdym warsztacie i magazynie, na budowie i w domu, przy pracach ogrodowych i wielu innych. Jeśli szukasz takiego sprzętu, zanim podejmiesz ostateczną decyzję zakupową, zwróć uwagę na kilka szczegółów, które mogą wpłynąć na komfort jego późniejszego użytkowania.

Rodzaje drabin i ich zalety

W sprzedaży znajdziemy trzy podstawowe typy drabin aluminiowych. Są to modele o konstrukcji dostawnej, rozstawnej i wysuwanej. Budowa tych pierwszych jest najmniej skomplikowana, w związku z czym ich cena jest również najniższa. Składają się one z pojedynczego przęsła, które dostawia się do półki magazynowej czy ściany, tak by dostać się na wyższy poziom. Bezpieczniejsze w użytkowaniu są drabiny o konstrukcji rozsuwanej i takie modele najczęściej spotyka się w zastosowaniach domowych, a coraz częściej również magazynowych czy budowlanych. Rozstawna drabina aluminiowa składa się z połączonych ze sobą dwóch przęseł, dzięki czemu, by z niej korzystać, niepotrzebna jest żadna dodatkowa podpora. Na rynku dostępne są również drabiny wysuwane. Używa się ich wszędzie tam, gdzie potrzebny jest sprzęt umożliwiający wejście na dużą wysokość.

Sposób wykończenia i przydatne funkcje

Niezależnie od wybranego typu drabiny aluminiowej, przed zakupem warto przyjrzeć się bliżej jakości jej wykonania. Jej stopnie powinny być mocno przytwierdzone do podłużnic, najlepiej silnymi nitami, co zminimalizuje ryzyko szybkiego ich rozchwiania. Dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa użytkowania warto szukać drabin z szerokimi stopniami o antypoślizgowej powierzchni. Podłużnice powinny być również wyposażone w antypoślizgowe stopki, a jeśli jest nam potrzebna wysoka, a przez to cięższa drabina aluminiowa do magazynu, warto szukać modelu z wytrzymałymi kółkami, które ułatwią jej przesuwanie wzdłuż regałów. W przypadku modeli rozstawnych należy wybierać te, które mają solidne zabezpieczenia przed samoczynnym rozsunięciem się drabiny i dodatkowe poręcze, które ułatwiają wchodzenie na większą wysokość.

Inwestycja w drabinę aluminiową to doskonała alternatywa dla zakupu tańszej, ale cięższej drabiny stalowej czy znacznie mniej trwałej i nieodpornej na wilgoć drabiny drewnianej. Szukając tego typu sprzętu, zwróć uwagę nie tylko na rodzaj zastosowanej konstrukcji czy jakość wykonania, ale także na obecność dodatkowych funkcje, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo jego obsługi.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

Similar Posts