Meble

Meble dziecięce – na co zwracać uwagę przy ich wyborze

Wydawać by się mogło, że wybór mebli młodzieżowych nie powinien być problemem – nic jednak bardziej mylnego! Meble do pokoju dziecięcego muszą być nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale w miarę możliwości powinny rosnąć razem z brzdącem. Czym zatem warto się kierować przy ich wyborze i na co zwracać szczególną uwagę?

Łóżko do pokoju dziecięcego – bo bezpieczny i zdrowy sen to podstawa

W przypadku mebli dla dzieci, kluczowe jest ich odpowiednie dopasowanie do potrzeb dziecka – w zależności od wieku pociechy. Dobierając łóżko, warto oczywiście kierować się wyglądem, ale też wygodą. Materac o odpowiedniej twardości i wymiary dopasowane do wzrostu dziecka – tak, by mogło ono komfortowo i bezpiecznie korzystać z niego przez kolejne lata – to absolutna podstawa. Dobrym rozwiązaniem są zawsze łóżka z szufladami – nawet jeśli nie zostaną wykorzystane do przechowywania pościeli, posłużą jako dodatkowa przestrzeń na zabawki czy ulubione pluszaki.

Biurko i krzesełko – do nauki i do zabawy

Gdy pociecha wejdzie w wiek wczesnoszkolny, konieczny będzie zakup biurka i krzesła, przy którym będzie mogło uczyć się i oddawać swoim pasjom. Oba te meble powinny być dostosowane do wieku i wzrostu malucha. Warto o to zadbać, by dziecko mogło wygodnie spędzać przy nich czas, przyjmując przy tym prawidłową postawę ciała.

Poszukując odpowiedniego modelu, świetnym wyborem będzie biurko z szufladami i szafką. Z jednej strony umożliwi to łatwiejsze utrzymanie czystości na biurku, z drugiej pozwoli młodej osobie na bezproblemowy dostęp do wszystkich potrzebnych przedmiotów bez konieczności odchodzenia od biurka. W razie, gdyby przestrzeni do przechowywania było zbyt mało, doskonale sprawdzi się prosty kontenerek – pomieści dodatkowe przedmioty, a z uwagi na kółka może być bardzo szybko przemieszczany spod blatu biurka w inne miejsce.

Komoda i szafa – bo przestrzeń do przechowywania jest kluczowa

To, co cechuje pokój każdego dziecka – niezależnie od tego, czy jest to kilkulatek, czy pociecha w wieku szkolnym – to duża ilość ubrań, zabawek i innych przedmiotów, które gdzieś trzeba pomieścić. Tutaj doskonale spiszą się komody z drzwiczkami i szufladami. Pozwolą na przechowywanie dużej ilości ubrań, a z uwagi na niewielką wysokość spiszą się tak dla kilku, jak i kilkunastolatka.

Żaden pokój nie obędzie się oczywiście bez odpowiednio pojemnej szafy. Jeśli chodzi o meble młodzieżowe, doskonale spisze się szafa narożna. Oferuje ona dużą pojemność, a jednocześnie pozwala zaadaptować kąt pokoju, który na ogół trudno jest sensownie zagospodarować bez niepotrzebnego zagracania.

Similar Posts