Porady

Jak efektownie i tanio wyposażyć łazienkę?

Jak efektownie i tanio wyposażyć łazienkę?

Łazienka jest tym pomieszczeniem w domu, które remontowane jest najrzadziej. Zazwyczaj raz na kilka czy kilkanaście lat. Sam remont kojarzony jest z dosyć dużą uciążliwością dla domowników, długim czasem trwania oraz sporymi kosztami. W dzisiejszym wpisie chcemy podpowiedzieć jak urządzić łazienkę niskim kosztem tak, by była estetyczna, funkcjonalna i dobrze spełniała swoją funkcję przez wiele lat – zapraszamy!

Na czym nie powinno się oszczędzać urządzając łazienkę?

Łazienka jest dosyć specyficznym pomieszczeniem nie tylko ze względu na warunki jakie w niej występują (wilgoć, wahania temperatury), ale także i ze względu na czynności higieniczne, jakie się w niej wykonuje. Z tego względu nie jest opłacalne wybierane tanich, średniej jakości elementów wyposażenia takich jak: meble czy armaturę sanitarną. Baterie łazienkowe zawsze powinny pochodzić od sprawdzonych producentów, cechować je powinna najwyższa jakość wykonania. Źle dobrane nie tylko nie będą dobrze spełniać swojej funkcji, ale przede wszystkim będą przeciekały i wyglądały mało estetycznie. W tym przypadku lepiej jest postawić na produkt droższy, ale i lepszy, który będzie pracował przez wiele lat płynnie i bezproblemowo.

Kolejnymi produktami, na których nie warto jest oszczędzać są meble. Te, które sprawdzą się w łazienkach powinny być zabezpieczone przed wilgocią czy wahaniami temperatur. Dobrze, jeśli dana szafka pod umywalkę, słupek czy komoda będzie wyposażona w system samodomyku czy pełnego wysuwu. Dzięki temu nie tylko użytkowanie mebla będzie bardziej komfortowe, ale sam produkt poprzez zapobieganie chociażby trzaskaniu, będzie trwalszy.

Wybierając te produkty do łazienki, możesz zaoszczędzić na remoncie!

Nie wszystko w łazience musi być najlepszej jakości i najdroższe po to, by pomieszczenie to było estetyczne i funkcjonalne. Jednym z przykładów są płytki ceramiczne, które obecnie coraz częściej są zastępowane wykładzinami PCV, a na ścianach pojawia się farba, tapety. Warto wspomnieć o tym, że współczesne wykładziny PCV róznią się i to znacznie od takich, które znajdowały się w domach Polaków w latach 80, 90 ubiegłego wieku. Obecnie wybór ich jest tak ogromny, że można dopasować je praktycznie do każdej aranżacji. Wiele z nich do złudzenia przypomina zresztą wysokojakościowe płytki ceramiczne, drewno, kamień. Oszczędność związana z podłogą, na której się znajdzie taka wykładzina, związana jest nie tylko z samym materiałem, ale także i z położeniem jej.

Zaoszczędzić można także poprzez zastąpienie płytek ściennych farbą czy tapetami. Na rynku bez problemu otrzymać można specjalne farby, które są dedykowane do pomieszczeń takich jak łazienka czy kuchnia. Wybór kolorystyczny ich jest ogromny! Atutem takiej farby jest nie tylko łatwość podczas jej nakładania, cena, ale także to, że farby dedykowane łazienkom są odporne np. na ścieranie czy mycie. Alternatywą dla farb mogą być tapety, które z każdym sezonem cieszą się coraz to większym zainteresowaniem nie tylko klientów indywidualnych, ale także i światowych projektantów wnętrz.

Similar Posts