Porady

Czarne lampy – prostota połączona z elegancją

Czarne lampy - prostota połączona z elegancją

Czarne lampy dodają wnętrzu elegancji i szlachetnej optyki. Podkreślają charakter każdej stylizacji i mocno definiują całą przestrzeń, dlatego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Czarne lampy – w jakich wnętrzach sprawdzą się najbardziej?

Czarne kinkiety zdobiące schody czy duże lampy wiszące z materiałowymi abażurami, zawsze wyglądają ciekawie i intrygująco. Tworzą wyjątkowy klimat i wnoszą sporo oryginalności do wnętrza. Jednolite czarne lampy  pasują do loftowych pomieszczeń. Mogą mieć kratkowane metalowe klosze, które okrywają dekoracyjną żarówkę lub pełną, matową. Równie ciekawie wyglądają w stylistyce glamour, jeśli mają atrakcyjne dodatki szklane lub kryształkowe. Wystarczy wskazać chociażby na rozłożysty wieloramienny żyrandol z kulistymi żarówkami lub pojedyncze lampy ozdobne zawieszone np. nad stołem.

Lampy o czarnym wybarwieniu: https://abanet.pl/485-zyrandole-czarne pasują również do wnętrz klasycznych, ale stosowanych. Natomiast w skandynawskiej aranżacji najładniej prezentują się lampy czarne z dodatkiem innego koloru, najczęściej białego. Zwróć uwagę np. na model w czarno-białe grochy lub w zygzaki o takim samym kolorze. Skandynawski wystrój przyjmie też lampy czarno-białe abażurowe, które wnoszą ze sobą lekkość i powiew świeżość. Podobne wrażenie tworzą czarne, ale delikatne kampy w stylu boho, np. wykonane z cieniutkiego rattanu.

Jak stworzyć ciekawy wystrój z czarną lampą?

Tego typu lampy najlepiej pasują do wnętrz, w których jest sporo koloru lub bieli. Wtedy ciekawie korespondują z kontrastującą barwą i przez to są jeszcze bardziej widoczne. Efekt jest zauważalny jest nie tylko po rozświetleniu, ale także przez zapaleniem światła. Dopasuj do takiej lampy stylowe dodatki np. ramki na zdjęcia czy plakaty na ścianę, aby osiągnąć pożądane i wysoce estetyczne efekty.

Czarna lampa umieszczona na środku sufitu jest mocno widoczna, dlatego za jej pomocą osiągniesz bardzo ciekawy efekt aranżacyjny. Bardzo modnie i oryginalnie wyglądają czarne lampy na cienkich linkach umieszczone obok siebie and blatem stołu. Mogą znajdować się na różnych wysokościach lub w jednej równej linii. Równie zjawiskowo wyglądają czarne lampy podłogowe tuby lub z abażurami umieszczone w kąciku relaksu czy w korytarzu.

Jest mnóstwo sposobów na czarne lampy wiszące i podłogowe. Z umiejętnie dobranymi dodatkami stworzą nieszablonowe zestawienie, np. z pledami i poduchami  w geometryczne czarno-białe wzory. Ważne, aby wzbogacić aranżację bielą i kolorem. Przeważająca czerń nie wszędzie i nie każdemu pasuje. Zawsze lepiej nieco rozjaśnić wnętrze szczyptą koloru czy klasyczną bielą.

Similar Posts