Dekoracje

10 ciekawych zastosowań zegara na ścianę w Twoim mieszkaniu

Wielu z nas lubi w swoich domach łączyć efektowne z praktycznym. Jednym z detali, na który możesz spojrzeć jak na funkcjonalną ozdobę albo dekoracyjne urządzenie niezbędne w Twoim domu, jest zegar ścienny. Jak możesz niebanalnie zaaranżować wnętrza z zegarami na ścianę?

Zegar jako ozdoba – pomysły na modny wystrój

Zegar ścienny to ten rodzaj artykułu wnętrzarskiego, który dodaje wnętrzu charakteru, a przy okazji odgrywa też bardzo ważną rolę – w razie potrzeby pozwala domownikom i ich gościom pilnować upływającego czasu. Zegar na ścianę możesz powiesić na ścianie samodzielnie, czyli z dala od innych elementów dekoracyjnych. Wtedy możesz wybrać duży zegar ścienny albo bardzo wyrazisty, np. metalowy lub w rozmiarze XXL.

Świetnym pomysłem jest także potraktowanie zegara na ścianę jak jednego z elementów większej dekoracji. Dla przykładu okrągły zegar ścienny z motywem Księżyca warto powiesić na tle fototapety o tematyce kosmicznej. Z kolei nowoczesny zegar ścienny możesz umieścić pomiędzy ramki ze zdjęciami. Modne galerie na ścianach pokoju dziennego warto uzupełnić o kwarcowy zegar ścienny w ramie pasującej kolorystycznie do ramek na fotografie. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby jedną ścianę zdobiło kilka wyrazistych zegarów na ścianę, które będą wskazywały tę samą godzinę.

Wybierz styl zegara – klasyczny czy nowoczesny?

Inspiracji do przemycenia klasycznego zegara do nowoczesnych wnętrz albo do nadania nowoczesnemu zegarowi dawnego stylu możesz poszukać m.in. w magazynach wnętrzarskich. Kiedy chcesz mieć jeden retro element w nowoczesnej aranżacji, wybierz zegara z materiału, z którego wykonano meble. Najczęściej wybór miłośników takich mariaży pada na zegary ścienne z drewna lub z metalowymi elementami albo w całości z metalu.

Pomyśl również o wzbogaceniu otwartego salonu z kuchnią o niebanalny zegar stojący. Poszukaj naklejki ściennej w kształcie wysokiego zegara stojącego. W miejscu tarczy zawieś po prostu zegar ścienny kuchenny – niebanalny efekt gwarantowany!

Proste i nowoczesne zegary ścienne warto zsynchronizować ze sobą i powiesić w salce konferencyjnej na ścianie, którą pomalowano farbą tablicową. Nad każdym zegarem można zapisać nazwę miasta, w którym mieszczą się inne oddziały firmy, a pod zegarem robić szybkie i skrótowe notatki.

Jaki kształt zegara wybrać – możliwości i propozycje

Wiele inspiracji do wnętrzarskich zabaw dają z kolei zegary w różnych kształtach. Możesz dowolnie ozdabiać ścianę, na której zawiśnie zegar, tworząc wyjątkowe pomysły na jego kreatywnie zastosowanie. Dla przykładu okrągły zegar ścienny może znaleźć się w centrum malunku ściennego. Żółty model może zainspirować Cię do namalowania słońca albo kwiatu w pokoju dziecka.

Myśląc o okrągłym zegarze na ścianę, przełam schemat – np. powieś go na efektownym sznurze, który doskonale pasuje do wnętrza marynistycznego. W domowej bibliotece możesz położyć go na wąskiej półce służącej do ekspozycji książek, a po sąsiedzku umieścić swoje ulubione tytuły.

Ile głów, tyle pomysłów. Skorzystaj z jednej z naszych wskazówek albo samodzielnie znajdź pomysł na zegar ścienny w swoim domu!

Similar Posts